Mi is a Boldogság program?
A Boldogságprogram a pozitív pszichológia tudományág kutatásaira épül.
Célja, hogy vezérfonalat adjon ahhoz, hogy könnyebben nézzünk szembe a kihívásokkal, képesek legyünk hatékonyan megbirkózni a problémákkal, valamint a testi-lelki egészségmegtartás tényezőinek tanulmányozására kapunk gyakorlati lehetőséget. Mindezt a személyiségfejlesztéssel, pozitív életszemléletre való képesség tanításával érhetjük el
A boldogságórákat beépítjük az erkölcstan, osztályfőnöki órák és a 15 perces beszélgető körök tartalmába.
A boldogságprogram tudományos vizsgálatokra épül, amely nyomán hónapról hónapra megismerhetjük, hogy milyen változásokat képesek eredményezni azok a módszerek és technikák, amelyek tudósok szerint boldoggá tesznek bennünket.
Minden hónapban egy konkrét boldogságfokozó gyakorlattal foglalkozunk. A gyerekek életkori sajátosságainak figyelembe vételével, olyan technikákat sajátítanak el, amelyek megerősítik önbizalmukat, önbecsülésüket. Fejlődik empátiás készségük, így toleránsabbá válnak társaikkal szemben. Oldja a stresszt, ezért csökkenti a szorongást, könnyebben néznek szembe a kihívásokkal.
,,Arra törekszünk, hogy a Boldogságórák derűs és élménygazdag feladatai, játékai, valamint gyakorlati fokról-fokra kibontakoztassák a derűt és az életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátrabban járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré váljanak.” (Prof. Dr. Bagdy Emőke)
Célunk, hogy a Boldogságprogram fővédnökének gondolatait kövessük a munkánk során. A teljes Boldogságprogram tíz egymásra épülő témából áll, amelyek fokozatosan ismertetik meg a boldogság összetevőit, feltételeit.
A témakörök sorrendben:
- Boldogságfokozó hála
- Optimizmus gyakorlása
- Kapcsolatok ápolása
- Boldogító jó cselekedetek
- Célok kitűzése és elérése
- Megküzdési stratégiák
- Apró örömök élvezete
- Megbocsátás
- Testmozgás
- Fenntartható boldogság